Dyrektywa Omnibus →

W związku z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii dotyczącym uwidaczniania cen towarów i usług, które weszło w życie w dniu 1 stycznia 2023 r., razem z ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw, uprzejmie informujemy, iż są to rozwiązania, które wdrażają do polskiego systemu prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/2161. Celem całego pakietu zmian jest wzmocnienie skuteczności obowiązujących przepisów konsumenckich oraz unowocześnienie i ulepszenie niektórych instrumentów ochrony interesów konsumentów w kontekście dynamicznie postępującej cyfryzacji gospodarki.

Przepisy rozporządzenia stanowią m.in., że cenę, cenę jednostkową lub informację o obniżonej cenie uwidacznia się na danym towarze, bezpośrednio przy towarze lub w bliskości towaru, którego dotyczy cena, w miejscu ogólnodostępnym i dobrze widocznym dla konsumentów. Obowiązek ten może być realizowany np. poprzez informację na wywieszce, w cenniku czy postaci nadruku na towarze.

Obok informacji o obniżonej cenie uwidacznia się również informację o najniższej cenie tego towaru lub tej usługi jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.

Nie mamy technicznych możliwości umieszczenia "trzeciej ceny" dla pojedynczych towarów objętych promocją, dlatego w tym miejscu oświadczamy, iż najniższa cena wszystkich tych towarów jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to ich skreślona cena detaliczna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl